tribologia-hd

Teknolojik miras

Elli yıllık bir miras

NORTEK’in tarihi, kurucusu ve mezunlarından Juan Alejandro Segrelles’in (1939-2016) azmi ve dehası olmadan anlaşılamazdı.

Elli yıl boyunca, girişimci vizyonu ve teknik cesareti, küçük yağlama ekipmanlarının dağıtımına adanmış küçük bir atölyeyi küresel bir akışkan sistemleri tedarikçisine dönüştürmeyi mümkün kıldı. Azim, hayal gücü, yaratıcılık ve mücadele ruhu bu eşsiz girişimcinin kariyerini tanımlayan özelliklerden bazılarıydı; onun için her karmaşık proje bir umut kaynağıydı ve kapanan her kapı son çatlaktan bile girmek için bir fırsattı. Bu mirası onurlandırmak ve onu büyütmeye devam etmek önümüzdeki elli yıl için amacımızdır.

“Eğer bir şey zorsa, bir çözümü vardır; eğer imkansızsa, o bir meydan okumadır!

JUAN ALEJANDRO SEGRELLES
NORTEK’in kurucusu ve ruhu
anısına ~ 1939-2016

segrelles padre

Triboloji, mühendisliğimizin kalbinde yer alır

Yağlama sistemleri tedarikçisi olarak yola çıkan NORTEK, mühendisliğinin kalbini triboloji alanında geliştirmiştir.

Bu, üretkenliği artırmak, makine ömrünü uzatmak, bileşen doğruluğunu geliştirmek ve enerji ve bakım çabalarından tasarruf etmek için temas ve hareket halindeki katı yüzeylerin çalışma koşullarını anlama, tahmin etme ve kontrol etme bilimidir.

Juan Alejandro Segrelles ve teknik ekibi, bu teknik bilgi alanındaki derinlemesine bilgileri ve iki temel önermeyle yaratıcı yağlama ve soğutma çözümlerinin geliştirilmesinde kısa sürede mükemmelleşti: rekabetçi bir fiyata maksimum güvenilirlik. Kalite ve rasyonelliğin bu sentezi kısa sürede çeşitli sektörlerdeki lider şirketlerin dikkatini çekti.

NORTEK, en iyiler tarafından kendisine yöneltilen taleplerden öğrenerek ve aynı zamanda yeni sezgi ve gelişmelere katkıda bulunarak büyüdü ve güçlendi. Böylece, tribolojiden akışkan mühendisliğinin küresel bir görünümüne doğru büyüdük, ürün teklifimizi aşamalı olarak genişlettik ve araştırma çalışmalarımızın sınırlarını genişlettik.

patentes-hd

Başlangıcımızdan beri yenilikçiyiz

NORTEK’in yenilikçi geçmişi sadece dünyanın dört bir yanındaki müşterileri tarafından tanınmakla kalmamış, aynı zamanda bazı durumlarda sektörlerinde lider çok uluslu şirketlerle ortaklaşa çok sayıda patent ve faydalı modelin verilmesiyle de desteklenmiştir.

Patent haritası

Şirketin kuruluşundan sadece iki yıl sonra alınan ilk patentten günümüze kadar – yeni bir tasarımın Avrupa ve ABD patenti olarak onaylanması sürecinde olduğumuz için – bu, endüstriyel ve teknolojik bağlamımıza getirdiğimiz ana yeniliklerin bir özetidir.