fondo-1967

Bir aile şirketi…
küresel bir meslek ile

Bizim tarihimiz

NORTEK, 1967 yılında Juan Alejandro Segrelles tarafından kurulan, yağlama çözümlerine adanmış mütevazı bir atölye olarak ilk adımlarını attı. Bugün, ödüllü ihracat geçmişimiz, beş kıtadaki referanslarımız ve bizi destekleyen geniş satış ağımızla sektörümüzde lider bir şirketiz. Tüm bunları, sağlam ve istikrarlı bir profesyonel ekibin bağlılığına dayanan aile şirketi karakterimizi kaybetmeden yapıyoruz. Her gün, her projede, beş on yıllık teknolojik mirası korumaya ve bizi bu noktaya getiren cesur öğrenme ve büyüme yörüngesini sürdürmeye kendimizi adadık.

Dosificador modular de placas tipo sándwich: un diseño habitual para sistemas de grasa en los años 70.

1967

Fundación de NORTEK en La Felguera (Asturias) como compañía distribuidora de pequeños equipos de lubrificación con grasa.

1969

Inauguración de los primeros talleres en el barrio San José de Zaragoza, con el fin de permitir una política de fabricación propia que se ha mantenido hasta nuestros días.
Se registra la primera patente de un producto NORTEK, que reconoce el perfeccionamiento obtenido en el diseño de dosificadores de grasa.

Armarios de sistemas de lubricación por niebla de aceite ante el portón de los primeros talleres de NORTEK.

1971

NORTEK diseña y manufactura su primer sistema de lubrificación por circulación de aceite.

Naves de Utebo que sirvieron como sede de NORTEK entre 1976 y 2005.

1976

Tras sucesivas ampliaciones de sus primeros talleres, y ante la creciente falta de espacio para desarrollar las actividades de la empresa, se decide el traslado a dos naves en Utebo (Zaragoza), en las que se mantendrá la sede hasta 2005.

1977

Primer desarrollo de un equipo de aire-aceite, bajo pedidos de AHV-Sagunto y ENSIDESA.

1978-1980

A caballo entre los años 70 y 80, la empresa arranca su proceso de internacionalización. Se abre en Puebla (México) la primera representación comercial en el extranjero y se recibe el primer pedido destinado a exportación: la lubrificación de un bloque rápido de laminación de acero para Morgårdshammar (Suecia).

Algunos de nuestros primeros sistemas de lubricación para reductores.

1983-1984

El catálogo de productos y soluciones de NORTEK continúa ampliándose con el diseño de nuestro primer sistema de lubrificación según API y la producción de nuestro primer separador magnético.

Pulverizacion-engranajes

1992

NORTEK desarrolla, específicamente para los sectores cementero y minero, dos sistemas de pulverización de grasa para coronas de molino y aros flotantes de horno, con grandes ventajas tanto por el ahorro de grasa como por la eficacia de la lubricación conseguidos.
La vocación innovadora de NORTEK se traduce en su registro como Marca Española de Diseño.

El diseño de centrales de circulación de aceite de forma compacta en una sola bancada fue una seña de identidad de NORTEK.

1995

Amerikan şirketi MORGAN CONSTRUCTION CO.’ya ilk yağ sirkülasyon sisteminin tedarik edilmesiyle NORTEK, çelik endüstrisinde bu şirketle çözümlerin ve patentlerin ortaklaşa geliştirilmesiyle sonuçlanacak verimli bir işbirliğine başlıyor.

El DIVINOR® fue la primera patente de NORTEK fuera del ámbito de la lubricación por grasa.

1998

DIVINOR® patentlidir: NORTEK’in hava-yağ karışımının dağıtımı için özel ve yenilikçi çözümü.

1999

NORTEK, vakumlu yağ dehidrasyon sistemini geliştirir ve çelik haddeleme için ilk komple emülsiyon sistemini SMS-DEMAG’a tedarik ederek çelik endüstrisindeki konumunu güçlendirir.

smart-tank

2003

NORTEK ve MORGAN CONSTRUCTION CO. birlikte SmartTank® patentini tescil ettirdi: daha kompakt bir çözümle yağlama sıvısı için daha iyi özellikleri garanti eden yenilikçi bir yağ sirkülasyon tankı tasarımı. Aynı zamanda NORTEK, akümülatör yağı için ısıtma elemanlarının kullanılmasını gerektirmeyen yeni bir ısıtma sistemi için patent başvurusunda bulundu ve bu patent üç yıl sonra alındı.
NORTEK’in Çin ve Hindistan’da ticari temsilciliği için anlaşmaya varıldı.

Nuestra trayectoria exportadora, reconocida por la Cámara de Comercio en 2004 y 2008.

2005

Gayrimenkul ve teknolojiye yapılan büyük bir yatırım, şirketin Pinseque’deki (Zaragoza) mevcut genel merkezine taşınmasını sağladı.

 

heating system

2006

İlk kez (SIEMENS UK’e) alüminyum haddehanelerinin soğutulması için bir kurulum teslim edildi.

vacio

2007

Yüksek derecede kirlenmiş yağlar için MORGAN CONSTRUCTION CO. (şimdi SIEMENS grubunun bir parçası) ile ortak bir patent de dahil olmak üzere, suyla kirlenmiş yağın vakumla dehidrasyonuna yönelik çözümlerimizin patentini aldık.

 

API Repsol

2008

Yeni bir petrokimya tesisi (REPSOL Cartagena rafinerisi) için tüm yağlama çözümlerinin ilk kapsamlı tedariki. Petrol ve gaz sektörünün ciro portföyümüzdeki önemi artmaya devam ederek NORTEK’in ikinci referans pazarı haline gelecektir.
NORTEK, birkaç yıl boyunca %80’in üzerinde ihracat oranlarına ulaşmasının ardından Ticaret Odası İhracat Ödülü’nü aldı. Dört yıl önce de aynı ödül için ikincilik ödülü almıştı.

usnortek

2011

US NORTEK’in kuruluşu ve Auburn’de (Massachusetts) faaliyete geçmesiyle birlikte şirket ABD’de kalıcı satış ofisini açar. Teknisyenleri ayrıca danışmanlık ve Ar-Ge&I çalışmalarında da uzmanlaşmıştır.

2012

Güney Kore’de yeni temsilcilik

2013

Sertifikasyon EN-ISO 3834.3

2014

Romanya’da yeni temsilcilik

2014

Rekor ciroya ulaşan şirket, dokuz yıl önce açılışı yapılan Pinseque’deki genel merkezinin ilk genişletme çalışmalarını tamamladı.

Logotipo

2016

NORTEK’in kurucusu ve mezunlarından Juan Alejandro Segrelles’in vefatıyla, Segrelles ailesinin ikinci kuşağı şirketin sahibi oldu.
NORTEK’in kendi kumlama ve boyama kabinlerinin yanı sıra paslanmaz çeliğin işlenmesi için ayrılmış bir alana sahip olmasını sağlayan üretim tesisinin ikinci uzantısının açılışı.

 

nortek50_aniversario

2017

NORTEK’in 50. Yıldönümü, akışkan teknolojisinin kapsamlı bir tedarikçisi olarak yağlama sektörünün ötesinde yetkinliğini ortaya koyan şirketin kurumsal imajının yenilenmesini de beraberinde getiriyor.

2019

Entegre bir akışkan sistemleri tedarikçisi olmak için ürün çeşitlendirmesi: hidrolik sistemlerin tasarım ve üretiminin artırılması

logo-oil-behavior-intelligence-proyecto-cdti

2019-2023

Yağlama sistemlerindeki yağların dinamik davranışlarının incelenmesi için OBI (Oil Behaviour Intelligence) projesi. CDTI tarafından finanse edilmektedir

2019-2022

Primetals USA ve Exxon Mobil ile yağlama rezervuarlarının verimliliğinin artırılmasına yönelik ortak anlaşma.

2020

Nortek ürünleri için EAC sertifikası

2021-2022

Türkiye, Fransa ve Fas’taki yeni temsilciliklerle uluslararası varlığın güçlendirilmesi.

rsa

2022

RSA Mührü (Aragon’un Sosyal Sorumluluğu)

pyme-innovadora-1024x462

2023

NORTEK, Ekonomi, Sanayi ve Rekabetçilik Bakanlığı tarafından yenilikçi bir KOBİ olarak kabul edildi.

Bizim tarihimiz

icono empatia

Empati

Empatiyi müşterilerimizle kurduğumuz tüm iletişimin temeli olarak benimsemek.

icono predisposicion

Yatkınlık

Bize ne kadar karmaşık görünürse görünsün, her türlü zorlukla yüzleşmek için her zaman büyük bir isteklilik gösterir.

icono orientacion

Oryantasyon

Müşterilerimiz için bir rehber olarak hizmet etme taahhüdüyle, her süreçte onlara yol gösteriyoruz.

icono confiabilidad

Güvenilirlik

Şeffaf olmak, her zaman en iyisini sunmak için çabalayan bir ortak olmanın güvenilirliğini aktarmak.

taller

Size tesislerimizi gösteriyoruz

diseno-sin-titulo

125

Faaliyet gösterdiğimiz ülkeler

certificaciones nortek

Kalite Güvence